Môžem sa dať očkovať AstraZenecou, keď mám genetickú mutáciu zrážanlivosti krvi?

Zodpovedané
13. máj 2021

Dobrý deň,

mám vrodenú genetickú mutáciu zrážanlivosti krvi Faktor V Leiden a chcela by som sa dať zaočkovať. Keďže Mám 35 rokov, očkovacia látka by bola AstraZeneca.

Momentálne je môj stav dobrý, chodím Iba na kontrolu raz ročne.

Keď som sa pýtala mojej hematologičky, tak jej odpoveď bola, že to je rozhodnutie na každom človeku.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete sa dať zaočkovať touto vakcínou.

Avšak v týchto dňoch sa očkuje vakcínou od Pfizer alebo Moderny.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková