Môžem sa dať zaočkovať proti Covid-19, keď mám viacero mutácií?

Zodpovedané
8. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vhodnosti očkovania proti Covid-19.

V tehotenstve som si musela pichať Fraxiparine 0,4 ml. Mala som dvakrát missed abort a tretie tehotenstvo som každý mesiac navštevovala hematologickú ambulanciu. Naordinovali mi Fraxiparine.

Zistili mi "homozygotnú mutáciu MTHFR CT - fenotypovo negat. - normohomocysteinémiu a heterozygotnú mutáciu beta - fibrinogén . fenotypovo pozit. - hyperfibrinogenémiu.

Je to niečo dedičné, alebo sa to deje iba v tehotenstve?

Je pre mňa očkovanie vhodné?

Ďakujem

Dobrý deň,

pacienti v mojej ambulancii sa očkujú aj s podobnými mutáciami.

Myslím si, že očkovanie je pre Vás vhodné.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková