Môžem si nasadiť Polygynax na zápal močových ciest?

Zodpovedané
19. máj 2021

Dobrý deň,

pred dvoma týždňami som do brala antibiotiká na zápal močových ciest. Dnes som znovu zistila, že mi moč znovu páchne a mám problém pri močení.

Doma mám antibiotiká Polygynax.

Môžem si ich nasadiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

Polygynax sú lieky, ktoré sa dávajú do pošvy a v žiadnom prípade nie sú určené na liečbu infekcie močových ciest.

Z anatomického hľadiska sa tento liek z pošvy ani nemá ako dostať do močového mechúra.

Ak máte problémy s močením, tak mali by ste navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková