Môžem si preplachovaním nosa kanvičkou spôsobiť zápal uší?

Zodpovedané
30. mar 2020

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Ešte by som chcela doplniť, že stále mám upchaté dutiny a cítim miernu bolesť uší. V pondelok som volala mojej doktorke a nič mi nedala. Povedala, že mám počkať a užívať Sinupret. To robím a cítim sa lepšie. Tlaky v dutinách už necítim, no fúkam stále zelené hlieny.

I napriek užívaniu Sinupret forte mávam zapchatý nos a hlas stále nádchový. Občas si prepláchnem nos kanvičkou.

Môžem si takto spôsobiť zápal uší?

Pobolieva ma len pravé ucho. Keď si do neho vojdem vatovou tyčinkou, tak zacítim v uchu miernu bolesť, ktorá po chvíli prejde.

Ako sa prejavuje zápal ucha a dutín?

Môžem si myslieť, že moje telo bojuje s nejakým vírusom?

Dnes je to 8. deň od prvých ťažkosti a od teploty.

Je v poriadku, že môj problém trvá tak dlho?

Ďakujem

Dobrý deň,

zápal uší by nemalo spôsobiť prelachovanie nosa konvičkou.

Ak máte stále ťažkosti, tak asi by Ste mali byť vyšetrená u ORL lekára, ďalej by som odporučila zrealizovať ster z nosa. Zápal uší sa prejavuje bolesťami ucha, môže nemusí byť zvýšená telesná teplota.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková