Môžem užívať antidepresíva v tehotenstve?

Zodpovedané
29. dec 2021

Dobrý deň,

po zápale mozgových blán sa liečim na depresiu už 17. rok. Beriem Alventu a Zopiclon. Teraz som v 5. týždni, ide o moje 2 tehotenstvo. Lekár mi odporučil hneď vysadiť lieky ako pri prvom tehotenstve. To bolo strašné po psychickej stránke po vysadení liekov.

Môžem brať najnižšie dávky v prípade, keď sa budem cítiť psychicky zle?

Bez liekov to bohužial nedám. Čítata som, že veľa žien bralo AD počas tehotenstva a bábätko bolo zdravé. Beriem všetky doplnky pre tehotné.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

aj počas tehotenstva pacientky užívajú antidepresíva, pokiaľ je to nutné. Avšak liečbu je potrebné upraviť s psychiatrom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková