Môžu moje príznaky súvisieť s rakovinou pankreasu?

Zodpovedané
21. sep 2022

Dobrý deň,

mám 34 rokov a bolesti na ľavej strane brucha. Začala som mať žltú stolicu, ale normálnej konzistencie. Navštívila som svojho lekára, ktorý mi prehmatal brucho a povedal, že nič nenašiel. Následne, na druhý deň som absolvovala odber krvi a moču. Zistili mi anémiu. Teraz už mám žltú vodnatú hnačku, bolesti chrbta a ľavého chodidla. Okrem toho mi často škŕka v bruchu. V pondelok som objednaná ku chirurgovi.

Veľmi sa bojím, nemôže to byť rakovina pankreasu?

Ďakujem

Dobrý deň,

takto sa nedá určiť či ide o rakovinu pankreasu. Dôležite je urobiť sonografiu brušnej dutiny, doplniť gastroenterologické vyšetrenie a podľa výsledkov sa určí diagnóza, eventuálne ďalší diagnostický postup.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková