Musím prestať dojčiť, keď idem na CT vnútorných orgánov?

Zodpovedané
22. nov 2021

Dobrý deň,

dvojročného synčeka dojčím ráno, na obed a večer pred spánkom. Mám ísť na CT vnútorných orgánov od krku po panvu zrejme s podaním kontrastnej latky. Hematologička, ktorá ma na CT chce odoslať mi tvrdí, že mám prestať dojčiť. Na webe som sa dočítala pravý opak.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

na vyšetrenie môžete ísť, ale po vyšetrení je dôležité piť veľa tekutín, aby sa kontrastná latka čo najrýchlejšie vyplavila.

Odporúča sa vynechať dojčenie po vyšetrení. Teda odstriekať si mlieko. Podanie kontrastnej latky nie je dôvod na ukončenie dojčenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková