Na aké vyšetrenia máme ísť, keď po roku snaženia nie som tehotná?

Zodpovedané
30. apr 2019

Dobrý deň,

mám 24 rokov, manžel 28 a už rok sa snažíme o dieťa. Manžel bol na spermiograme a zistili mu oligoasthenozoospermiu. Berie vitamíny. Urológ mu zistil, že má málo testosterónu.

Na aké vyšetrenia by ešte mal ísť?

Mne nezistili nič. Minulý mesiac som bola na folikulometrii a aj tak sa mi nepodarilo otehotnieť.

Čo máme ďalej robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak manžel berie vitamíny na zlepšenie spermií, tak v spermiograme sa to odzrkadlí najskôr po troch mesiacoch.

Z výživových doplnkov by som pre manžela odporučila macu peruánsku, tribulus a komplex vitamínov, ako napr. Centrum.

Ak sa Vám nedarí otehotnieť, je dobré navštíviť reprodukčné centrum, kde vyšetria kompletne obidvoch partnerov, aj vyšetrenie spermiogramu je v takomto centre podrobnejšie ako na urologickej ambulancii.

Návšteva takéhoto centra neznamená, že musíte ísť hneď na umelé oplodnenie, ale naopak, pokúsia sa nájsť príčinu a následne navrhnú ďalší postup.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková