Na kožnom mi zistili MRSA. Mohla som si to preniesť do pošvy?

Zodpovedané
20. dec 2019

Dobrý deň,

pred dvoma týždňami ma veľmi začalo svrbieť pri konečníku. Na kožnom mi zobrali ster a zistili mi MRSA. Dostala som antibiotické krémy a o dva týždne mám ísť na kontrolný ster. Gynekologické ťažkosti nemám.

Mohla som to preniesť do pošvy?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

MRSA je tzv. superbacil, tieto baktérie sú veľmi odolné voči štandardným antibiotikám.

Najčastejšie dochádza k nákaze v nemocniciach, pretože tam sa tieto patogény vyskytujú pomerne často. K nakazeniu dochádza z osoby na osobu, zo znečistených plôch alebo vzduchom, dôležitá je dostatočná hygiena, najmä rúk.

Nesprávnou hygienou sa tato baktéria môže dostať do pošvy, ak by ste mali akékoľvek gynekologické ťažkosti, tak mali by ste navštíviť Vášho gynekológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková