Na pravej strane v bruchu som si našla guľku. O aký problém môže ísť?

Zodpovedané
12. jan 2022

Dobrý deň,

dnes som si nahmatala na pravej strane v bruchu nejakú "guľu". Voľne to nie je vidieť, ani to necítim. Nemám žiadne bolesti.

Keď si však ľahnem a ako keby sa otočím na ľavý bok nohami a vrchnou časťou tela ostanem ležať normálne v polohe na chrbte, tak sa mi tam ako keby prekoprcne tá guľa.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ide o útvar, ktorý je hmatný pod kožou, tak najskôr pôjde o lipóm. Teda tukový útvar.

Avšak na presné určenie a posúdenie útvaru je potrebné doplniť sonografické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková