Nedarí sa mi schudnúť. Môžu za to zvýšené pečeňové testy?

Zodpovedané
11. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Kilogramy mi nejdú dolu. Mám strach aj niečo zjesť, lebo sa bojím, že znovu priberiem. Každý deň sa snažím pohybovať. Denne absolvujem rýchlu hodinovú prechádzku. Schudnúť sa snažím viac ako 3 mesiace a nič. Štítnu žľazu mám v poriadku, ale mám zvýšené pečeňové testy.

Môže to spolu súvisieť?

Začala som sa aj viac potiť a je to dosť nepríjemné.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

to, že nemôžete schudnúť pravdepodobne nesúvisí so zvýšenými pečeňovými testami, treba však nájsť príčinu zvýšenia pečeňových testov.

Ak sa neliečite na žiadne chronické ochorenie, tak by ste mohli vyskúšať liek Mysimba, ktorý Vám môže predpísať Váš lekár.

Pacienti, ktorí berú tento liek zaznamenali veľmi pozitívne účinky, čo sa týka redukcii hmotnosti, dôležité je však mať denne dostatočnú pohybovú aktivitu a dodržiavať racionálnu životosprávu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková