Obezita v dôsledku zničeného metabolizmu

Zodpovedané
19. nov 2018

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu, ako začať s liečbou obezity u 40 ročného človeka. Špecifikum je, že obezita vznikla kvôli horšiemu metabolizmu v dôsledku užívania veľkého množstva antibiotík v útlom detstve a následnými diétami.

Pokus o schudnutie pomocou pohybu a úpravy stravy tu už bol, efekt veľmi slabý.

Zrejme by bolo potrebné kompletné zhodnotenie zdravotného stavu a nastavenie presného jedálnička odborníkom, tak ako to vidíme v TV reláciách. Zujímalo by ma, či to je možné aj u bežných lekárov, je potrebné kontaktovať špecializované súkromné zariadenie, ak také vôbec existuje.

Ďakujem pekne za odpoveď

Dobrý deň,
Na Slovensku ešte nie sú vybudované obezitologické centrá, ktoré sa zaoberajú iba liečbou obezity, ale sú lekári, ktorí sa podrobne venujú tejto problematike vo svojich ambulanciách – tzv. obezitologické poradne. Existuje - Program proti obezite, kde na ich internetovej stránke nájdete podľa krajov zoznam lekárov, ktorí pomáhajú pacientom s obezitou. Garantom odbornosti tohto programu sú členovia Obezitologickej sekcie Slovenskej diabetologickej spoločnosti.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková