Odložená operácia žlčníka kvôli vysokým trombocytom. Čo bude ďalej?

Zodpovedané
26. máj 2022

Dobrý deň,

po prekonaní Covidu-19 som mala ísť na operáciu žlčníka, ale pri predoperačnom mi vyskočili vysoké trombocyty. Bola som poslaná na hematológiu. Tam mi diagnostikovali esenciálnu trombózu. Ešte nemám výsledky z kostnej drene.

Čo s tým žlčníkom?

Momentálne ho štvrtý deň chválabohu necítim. Mávam však stavy, keď ma riadne bolí.

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

hematológ by sa mal vyjadriť k predoperačnej príprave kvôli zvýšeným hodnotám trombocytov a následne sa môžete objednať na operáciu. Dovtedy ale musíte dodržiavať prísnu diétu s obmedzením tukov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková