Odporúčate operáciu, keď mám kalcifikát v ramene?

Zodpovedané
22. júl 2021

Dobrý deň,

po 2 mesiacoch miernej bolesti v ramene som navštívila ortopéd, ktorý mi zistil že v ňom mám maličký kalcifikát. Jediné, čo mi navrhol, bolo ísť na operáciu. Žiadne analgetiká, obstreky, či rázovitej vlnu. Zatiaľ som operáciu odmietla.

Aký je Váš názor?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

z praxe pacienti v mojom obvode idú zvyčajne najprv na rehabilitáciu. Často im je aplikovaná rázová vlna, teda ultrazvuk. Eventuálne kryoterapia a následne samotné cvičenie.

Odporučila by som Vám navštíviť fyzioterapeuta, ktorý má aj rázovú vlnu. Zhodnotí Váš nález a navrhne terapeutický postup.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková