Opätovná bolesť hrdla

Zodpovedané
10. feb 2019

Dobrý deň,

začalo ma bolieť hrdlo, ťažko sa mi prehĺtalo, tak som išla k obvodnej lekárke. Dostala som tabletky Cedrox. Ku koncu dávky som cítila zlepšenie, že už hrdlo nebolí. Dobrala som antibiotiká a po dvoch dňoch odvtedy ma hrdlo začalo bolieť opäť. Začala som kašľať, a to hlavne večer pred spaním alebo ráno po prebudení. Bol to suchý dráždivý kašeľ, ktorý netrval dlho.

Hrdlo ma tak bolelo, akoby som tam mala hrče. Cez deň sa to dalo vydržať, no k večeru a ráno ma to bolelo.

Čo mi poradíte?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

jedno balenie antibiotík Cedrox sa štandardne píše na 5 dní. V niektorých prípadoch je 5 dní málo, preto ak sa ťažkosti vrátili, bolo najvhodnejšie navštíviť lekára. Ten zhodnotí na základe nálezu v hrdle, či pokračovať, alebo nepokračovať v antibiotickej liečbe.

Ak však symptómy boli miernejšie, tak treba vyskúšať symptomatickú liečbu, ako napr. výplachy dutiny ústnej 3% peroxidom vodíka, Tantum verde, Glimbaxom, Jox sprejom alebo Glimbaxom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková