Po očkovaní som chytila virózu od syna. Hrozí mi zápal srdcového svalu?

Zodpovedané
4. jún 2021

Dobrý deň,

v nedeľu som bola očkovaná prvou dávkou Pfizer. Nič ma nebolelo, len ruka.

Mám trojročného syna, ktorý bol u babky na prázdninách a tá mi v pondelok volala, že je prechladnutá. Tak sme hneď išli po malého. Samozrejme už stihol virózu u nej chytiť aj on a v utorok ochorel aj on. Mal silnú nádchu a teplotu 38. V stredu som to od neho chytila aj ja. Ja som bez teploty, len nádcha a bolesť hrdla.

Nádchu som chytila teda až dva dni po mojom očkovaní.

Hrozí mi nejaké zvýšené riziko?

Hrozí mi zápal srdcového svalu?

Môžem sa dať následne preočkovať druhou dávkou?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nemáte iné prejavy a Váš zdravotný stav sa nezhoršil, tak nemyslím si, že by ste mali mať zápal srdcového svalu.

Ak budete pred podaním druhej dávky zdravá, tak môžete sa dať preočkovať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková