Pozitívny AG test, negatívny PCR. Bol urobený zlý odber?

Zodpovedané
6. feb 2022

Dobrý deň,

manžel mal v nedeľu ráno upchaté dutiny. Urobili sme domáci AG a bol pozitívny. Išiel do MOM a tam bol negatívny. V pondelok si urobil domáci AG a opäť pozitívny. V utorok na MOM už AG pozitívny. Stratil čuch a chuť. Iné príznaky nemal žiadne. V stredu mal PCR negatívny.

Mohol byť urobený zlý odber?

Je pozitívny či negatívny?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr si myslím, že išlo o zlý odber. Príznaky sú podobné covidovým a manžel mal pozitívne testy.

Už sa mi to stalo u pár pacientov, že antigén bol pozitivny a PCR vyšiel negatívny, keď sa prihlásili títo pacienti opäť na PCR, tak zvyčajne im už vyšiel pozitívny.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková