Pracujú črevá po schudnutí inak?

Zodpovedané
18. jan 2022

Dobrý deň,

po 3. pôrode pred 3,5 rokmi (všetky 3 sekcie) mi bola urobená sterilizácia. Manžel si ale aj tak pre istotu dáva pozor. Už asi 8 - 9 týždňov cítim občasné pohyby. Test bol negatívny.

V poslednom čase som schudla (zámerne) a teda brucho mám ešte menšie ako predtým. Pri všetkých tehotenstvách som cítila pohyby v 17. týždni. Čiže to by už bol cca 25. týždeň a to by už bolo vidno aj pohyby by boli silnejšie. Už sa mi toto raz stalo asi rok po 1. pôrode.

Môžu mi črevá po schudnutí inak pracovať?

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že ste tehotná. Črevá majú svoju peristlaltiku. U štíhlych ľudí môže byť viac viditeľná a vnímaná.

Ak máte pocit, že nie ste v poriadku, tak by ste mali navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková