Prečo cítim pichanie na ľavej strane pod prsiami?

Zodpovedané
12. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám 28 rokov a od 15. rokov ma dosť často trápi pichanie buď pravej alebo ľavej časti pod prsiami. Nie pod oblúkom rebra ale pod prsiami.

Od včera už druhý deň každých 30 minút mám pichanie ľavej strany pod prsiami. Bojím sa nadýchnuť, lebo to bolí. Keď urobím pohyb, začne to pichať.

Môžem mať problémy od srdca alebo od chrbtice?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je bolesť viazaná na pohyb, tak pravdepodobne bude problém v pohybovom aparáte, môžete vyskúšať lokálne aplikovať rôzne gély a masti, ktoré sú protizápalové.

Ak by to nezabralo, tak vo väčšine prípadov sa indikujú lieky proti bolesti a zápalu. Avšak na presné určenie diagnózy je potrebná návšteva lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková