Prečo cítim pri prehĺtaní hrču v krku?

Zodpovedané
5. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už 5 rokov mi niečo zavadzia v krku. Pri prehĺtaní cítim hrču. Na rok mi to zmizlo a teraz to mám znova už asi 2 mesiace.

Na ORL mi nič nezistili a aj štítnu žľazu mám v poriadku.

O aký problém môže ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak sú uvedené vyšetrenia v poriadku a nenašla sa zjavná príčina, tak bolo by vhodné doplniť gastrofibroskopické vyšetrenie.

A ak toto vyšetrenie bude negatívne, tak pravdepodobne pocit cudzieho telesa bude psychického pôvodu. To znamená, že stres sa môže prejaviť, tak, že pociťujete, že máte niečo v krku.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková