Prečo cítim štípanie a mravčenie po celom tele?

Zodpovedané
22. jún 2020

Dobrý deň,

cítim mravčenie a štípanie, resp. také pichanie po celom tele. Raz ruka, raz noha, obe strany.

Keď mám pocit toho mravčenia, nemám zmenu citlivosti na koži.

O aký problém ide?

Kúpila som si B12.

Môže mi to pomôcť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

môže ísť o zvýšenú dráždivosť nervového systému, ktorá sa najčastejšie prejaví, keď sme vystavení nadmernému stresu alebo napätiu.

Vhodné je užívať vitamíny skupiny B a preparáty horčíka. Ak by sa stav neupravil, tak mali by ste navštíviť neurológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková