Prečo cítim tiky v oku?

Zodpovedané
13. apr 2021

Dobrý deň

už druhý týždeň mi trošičku tiká v oku a je to viditeľné. V dolnom viečku občas a v hornom vždy, keď si pretriem oko. Ako keby si ho požmolím alebo keď mi fúkne vietor do oka. O pár sekúnd to samé prejde. Býva to tak 3 - 4x denne, niekedy dvakrát za deň a nič.

Je to normálne?

Už som si nasadila aj magnézium 1x za deň. Mám dve deti, takže spánok v poslednej dobe nič moc. Možno 6 hodín dohromady a ešte aj dojčím 8 mesačné bábo.

Môže to byť aj z toho?

Pred 1,5 rokom som mala znížené magnézium, chystám sa ísť aj na odbery pre istotu.

Môže to byť niečo nebezpečné?

Ďakujem

Dobrý deň,

takéto tiky sú zvyčajne prejavom únavy a vyčerpanosti.

Vhodné je užívať Magnézium a vitamíny skupiny B. Ak sa ťažkosti nezlepšia, tak je vhodné doplniť neurologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková