Prečo cítim tlak v konečníku a mám bolesť podbruška?

Zodpovedané
31. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Asi tri dni mám miernu bolesť podbruška, cítim tlak v konečníku. Ten sa pri sadnutí zmení na miernu bolesť, ktorá ide cez konečník do podbruška. V stolici som krv nenašla.

Mám diagnostikovanú celiakiu (bola zistená náhodou - bezpríznaková), histamínovú aj laktózovú intoleranciu. Mala som zvýšený kalprotektín na cca 700. Toto mi zistili na konci októbra.

Odvtedy dodržiavam bezlepkovú diétu, ale občas si dám delaktózované mlieko do kávy. Odkedy jem bezlepkovú stravu, tak sa mi stolica zmenila. Skôr mám problém s občasným zapečením a občas ma niečo nafúkne..

Gastroenterológ mi kvôli vyššej hodnote kalprotetínu doporučil zvážiť kolonoskopiu. Rozhodnutie som odkladala. Teraz sa však asi na kolonoskopiu kvôli rozšírenému koronavírusu nedostanem.

S čím môžu súvisieť moje problémy?

Môže mať vplyv nervozita na moje problémy?

Ďakujem

Dobrý deň,

tlak v konečníku môžu spôsobiť hemoroidy alebo napr. polypy. Presná príčina sa dá určiť až na základe vyšetrenia u Vášho lekára a kolonoskopie.

Bez kolonoskopie sú to iba dohady o čo môže ísť. Nervozita a stres môže zmeniť vnímanie Vašich ťažkostí.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková