Prečo má otec po zakrvácaní mozgu depresiu?

Zodpovedané
12. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nášho problému. Môj otec mal zakrvácanie mozgu a podstúpil operáciu. Po operácii bol agresívnejší. Teraz sa už cíti dobre, rozpráva a aj chodí.

Ale mne sa zdá taký ako keby mal depresiu. Nechce sa mu veľmi rozprávať a je taký veľmi kľudný.

Sú to následky operácie?

Lekár povedali, že operácia sa podarila veľmi dobre.

Ďakujem

Dobrý deň,

je to bežný prejav, že pacienti po nejakom ochorení, môžu mať depresiu. Pravdepodobne to chce čas, kým človek ako osoba spracuje všetko to, čo sa udialo.

Ak máte pocit, že sa psychický stav nezlepšuje, tak je vhodné sa poradiť s Vašim lekárom alebo neurológom, ktorí môžu Vášmu otcovi predpísať antidepresíva.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková