Prečo ma stále bolia obličky, keď už užívam 3. dávku antibiotík?

Zodpovedané
6. jan 2023

Dobrý deň,

na urologickom vyšetrení mi zistili v moči baktériu Enterococcus faecalis. Lekár mi predpísal 4 balenia antibiotík Medoclav. Z toho dve balenia silnejších, tie som užívala každých 12 hodín. Plus dve so slabším účinkom, každých 24 hodín. Užívam už 3. balenie a stále ma bolia obličky. Zápal a ani kamene však v nich nemám. Robili mi sono, bola som aj u gynekológa. Tam mi z kultivácie vyšla tiež baktéria Proteus mirabilis (masívne). Aplikujem si druhý deň do pošvy Nystatin. Niekedy pociťujem aj pálenie pri močení a aj po vykonaní malej potreby mám stále pocit plného mechúra. Užívam aj Urovaxom, keďže zápaly sa mi stále vracali, ale vôbec mi nie je od začiatku liečby lepšie.

Je možné, že antibiotiká ešte stále neúčinkujú, keď vždy pociťujem bolesti obličiek?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že vo Vašom prípade Vás nebolia obličky, ale LS chrbtica.

Obličky bolia iba pri zápale obličiek a nie pri bežnej infekcii. Vzhľadom na to je potrebné problém riešiť s Vašim lekárom a fyzioterapeutom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková