Prečo ma svrbia očné spojivky?

Zodpovedané
30. okt 2020

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už roky mam problém s očnými spojivkami v podobe svrbenia. Nechápem, že čo môže byť príčinou.

Toto svrbenie nastáva hlavne v noci, cez deň len zriedka a tiež to nieje každý deň. Niekedy mám pár dní pokoj a zrazu sa na to v noci zobudím, že si veľmi šúcham očné kútiky. Vtedy mi pomôže len studený obklad a po pár minútach svrbenie ustúpi. Pritom oči nemám podráždené a ani žiadne iné problémy s očami nemám. Aj keď pár dní nepoužijem žiadnu kozmetiku aj napriek tomu sa mi tento problém objaví. Niekedy je to strašne silné svrbenie, veľmi mi to narúša nočný spánok.

Čo môže byť príčinou?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

príčinou môže byť alergia.

Existujú očné kvapky s protialergickou zložkou. Vhodné by bolo navštíviť očného lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková