Prečo ma už týždeň bolí špička jazyka?

Zodpovedané
21. apr 2020

Dobrý deň,

už vyše týždňa pozorujem bolesť špičky jazyka ako keby som sa popálila a tiež jeho kraj je odtlačený od zubov. Pozorujem aj slabé krvácanie z nosa. Večer ako keby som strácala hlas. Celkovo asi dva tri roky mam problém s ranným kašľom, doslova ma naťahuje. V krku cítim hlieny, ktoré sa mi občan podaria vykašlať.

Nič vážne mi pred rokom nebolo zistené. RTG pľúc v poriadku.

O aký problém ide?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pálenie špičky jazyka môže byť prejavom začínajúcej infekcie, tzv. nečistoty v ústach. Alebo môže ísť o dráždenie nervu, ktorý inervuje jazyk.

Dôležité je odsledovať si ťažkosti a ak sa zhoršia, tak kontaktovať Vášho lekára. Dovtedy je vhodné robiť si výplachy dutiny ústnej roztokmi ako Tantum verde alebo Glimbax.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková