Horúčka v 11. týždni

zuzkapatrick
14. apr 2015

Ahojte. Píšem V mene priateľky ktorej je nehorázne zle. Je v 11. Týždni Od soboty ju boli hrdlo nič neje schudla nejaké 2kg v nedeľu sa pridal plný nos, včera sme boli na pohotovosti mala horúčku 38.5 stratila hlas dali jej tam penicilin a sirup od kašľa ale zatiaľ nič nepomáha. Dnes ráno teplota žiadna akurát teraz zasa 38.1A stále jej nechutí. Má hlieny ktoré nedokáže vykaslat lebo ju napína. Zajtra ideme obvodnej čo a ako. Máte alebo ste mali niektorá také skúsenosti? Ďakujem za odpovede

natalym
14. apr 2015

Musí to vyležať, to je ešte skoro. Jasné, že ju to neprejde hneď. Jasné, že jej nechutí, to je normálne, keď je človek chorý. Ak by to neustúpilo cca po týždni tak vtedy treba ísť k lekárovi. Lieky má, tak len ležať.

zuzkapatrick
autor
14. apr 2015

@natalym ďakujem ale snažíme sa zmierniť horúčku s obkladom aspoň pod 38stupnov.

natalym
14. apr 2015

@zuzkapatrick Paralen môže, nepovedali Vám? Veľa piť. Horúčka je dobrá, telo sa bráni.

zuzkapatrick
autor
14. apr 2015

Môže ale predpísala jej na pohotovosti VPNC 750 penicilin

6699333
14. apr 2015

Ja som tiez bola hrozne chora len teploty neboli treba to vylezat mala.som sirup stop kasel stoji okolo 3,50 mozu aj tehu a aj penicilin som uzivala a od. Teploty mi kazali paralen

zuzkapatrick
autor
14. apr 2015

@6699333 to som jej kúpil A tiež aj sprej do nosa quixx tiež to môže tehulky ale zatiaľ sa to nelepsi.

6699333
14. apr 2015

@zuzkapatrick treba vydrzat vysledky sa dostavia po 3dnoch

tranquillo
15. apr 2015

Ja som tiež bola chorá na začiatku tehotenstva. Vyliečila som sa homeopatikami. Lekári neradi vidia vírusové ochorenia hlavne v prvých 60 dňoch gravidity, ale práve v tehotenstve je tá imunita znížená.

mizu89
15. apr 2015

Ja som bola pocas tehotenstva 2-3x chora ale horucku som nemala.pomohli mi cukriky na cmulanie alebo syrupy pre tehotne.vypisem ti par liekov co mozu tehulky.treba poskusat lebo kazdy organizmus je iny.ak nezaberu lieky tak sup ku doktorovi.

KIASEL: Stodal,Drosera,Mucoplant sirup - skorocelovy sirup
ZAPAL HRDLA: Steptisan pastilky,Homeogene 9,Homeovox
KLOKTADLA: Chamomilla-Ivax,Corsodyl
NADCHA: Quixx,Mar Plus,Pinosol,Panthenose(s eukalyptom,aloe vera),Euphorbium Compositum
HORUCKA: Paralen,Panadol,Acylpirin,Aspirin

Vsetky lieky su volnopredajne.Ale v lekarnach vacsinou ponukaju cukriky na cmulanie.Treba si davat pozor a poriadne sa obliekat.Ako pise @tranquillo imunita v tehotenstve je znizena.

Prajem skore uzdravenie. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre