Prečo mám čierne bradavičky na krku a aj na prsiach?

Zodpovedané
31. okt 2019

Dobrý deň,

som v 26. týždni tehotenstva a ešte pred tehotenstvom som mala na krku pár bradavičiek. Boli to také maličké bradavičky čiernej farby. Už ich mám aj na prsiach. Sú tmavé a idú do špica.

Prečo sa mi to tvorí a ako sa ich zbavím?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bradavice sa odstraňujú na dermatologickej ambulancii pomocou tekutého dusíka. V lekárňach sú dostupné rôzne prípravky na odstránenie bradavíc.

Najvhodnejšie je však návšteva u kožného lekára, ktorý zhodnotí každú jednu bradavicu a zvolí najvhodnejší typ liečby.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková