Prečo mám ekzém na rukách?

Zodpovedané
1. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám atopický ekzém na rukách. Už týždeň má trápi suchá a svrbivá koža
na rukách a dlaniach z vonkajšej strany. Nikdy predtým som to nemala.

Ruky si kvôli situácii s koronavírusom musím umývať často a zároveň, moje dieťatko má mrle. Takže časté umývanie je teraz dôležité. Ani netuším od čoho to mohlo vzniknúť.

Najprv som to pripisovala prostriedku, s ktorým som umývala kúpeľňu. Ale to by už dávno zmizlo. Potom som si myslela, že to bude cesnakom, nakoľko ho teraz všetci jeme každý deň minimálne 4 strúčiky

Čomu mám môj problém pripísať?

Ako sa zbavím ekzému?

Mám to premasťovať, keď je to suché, alebo dávať na to púder?

Ak premasťovať, tak čím?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri ekzéme je dôležité premasťovať kožu, napr. Lipobase, Imunoglukan krém. Niektorí pacienti tolerujú iba masti bez akýchkoľvek konzervantov, púdre by som neodporučila podávať.

Pri rozsiahlom náleze detmatológovia predpisujú krémy s malým množstvom kortikoidov, teda mali by Ste byť vyšetrená u dermatológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková