Prečo mám horkú pachuť v ústach?

Zodpovedané
22. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už pár dní pociťujem horkú pachuť v ústach. Nemám pocit, že to ide zo žalúdka, je to len v ústach.

Dnes som bola u stomatológa, kde mi dával výplň zuba. Dnes mám v ústach chuť, ako keby som jedla niečo údené a takéto čosi som nejedla už mesiace.

Kvôli čomu môžem mať horkú a údenú chuť v ústach?

Ďakujem

Dobrý deň,

horkú chuť v ústach môže spôsobovať infekcia Helicobakter pylori.

Ak to bude pretrvávať, tak je vhodné vyšetriť aspoň stolicu na prítomnosť antigénu Helikobaktera.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková