Prečo mám kŕče v nohe v tehotenstve?

Zodpovedané
10. jún 2019

Dobrý deň,

som v 6. mesiaci tehotenstva a posledné dni mávam kŕč v stehne. Keď viacej chodím a potom si sadnem, alebo ľahnem, tak dostanem kŕč do stehna. A to najmä do zadnej časti.

Prečo je to tak a čo by mi mohlo pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v tehotenstve sa objavujú kŕče sedemkrát častejšie ako u netehotných žien. Na vzniku na podieľa nadmerné svalové zaťaženie, únava, vyčerpanosť a dehydratácia.

Ako prevencia sa odporúča užívať preparáty magnézia a dbať na dostatočnú hydratáciu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková