Prečo mám krv v stolici a bolesť v podbrušku?

Zodpovedané
26. feb 2021

Dobrý deň,

objavila sa u mňa svetločervená krv v stolici. Myslela som si, že sú to hemoroidy. Som po pôrode pol roka.

Kúpila som si krém a zabralo okamžite, krv som už nemala. No po pár dňoch ma začalo bolieť v podbrušku a trvá to už tri dni. Tehotná nie som a ani menzes to nie je. Stolicu mám pravidelnú každé ráno.

K lekárovi sa mi je ťažko dostať, keďže mám malé dieťa a kojím.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

čerstvú krv v stolici spôsobujú najčastejšie hemoroidy.

Bolesť v podbrušku môže mať mnoho príčin, môže ísť o gynekologický problém, zápal v močových cestách, zápal čreva.

Najčastejšie divertikulitída. Diagnóza sa dá určiť až na základe vyšetrenia u Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková