Prečo mám opuch prstov a bolesti kĺbov?

Zodpovedané
26. feb 2021

Dobrý deň,

mám 24 rokov a už od základnej školy mám ťažkosti s pohybovým aparátom ako celok. Najskôr išlo o bolesti kolien. Mám kostné výrastky pod kolenom + zhrubnuté šľachy v kolenách. Pravé šľachy mi spôsobujú obrovské bolesti, najmä pri vstávaní z podrepu. Samostatne drepy ani neurobím.

Neskôr sa pridružili bolesti ramena, v ktorom MR ukázala cystu v kĺbe. Po polroku som rovnakú bolesť pociťovala aj v druhom ramene, čiže predpokladám, že rovnaký problém je aj v druhom ramene.

Často mávam bolesti takmer všetkých kĺbov, najmä v období ovulácie - až tak, že len ťažko prejdem po schodoch (bolia ma členky, kolena, bedrové kĺby, ramená).

Často mi tiež opúchajú kĺby prstov na nohách a rukách - nie všetky. Opakovane iba 2 - 3 kĺby.

V cca 12. rokoch mi reumatologické vyšetrenie reumu nepotvrdilo. Dlho som chodila aj na ortopédiu, ale záver bol, že to nie je nič hrozne a riešiť to nebudeme.

Už ma tieto bolesti trápia naozaj dlho a neviem, kde sa môžem ešte odvolať, aby som zistila, kde je vo mne problém.

Čo mi odporúčate a aký je Váš názor na môj problém?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

doporučila by som Vám znovu absolvovať reumatologické vyšetrenie, pretože za tie roky ako máte ťažkosti, sa mohli už zmeniť aj laboratórne parametre, ktoré môžu svedčiť o prítomnosti reumatologického ochorenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková