Bolesti kĺbov z tehotenského vankúša

25. sep 2022

Ahojte, kúpila som si taký ten dlhý tehotenský vankúš, lebo už také 2 mesiace ma dosť bolia bedrové kĺby keď spím. Myslela som si, že to pomôže, ale občas mám pocit, že to je ešte horšie s ním ako bez neho. Myslíte, že by na mňa mohol tak pôsobiť? Omnoho viac ma bolia kolená aj bedrá keď ho mám ako keď ho nemám. A niekedy mi to nerobí vôbec nič a som s tým v pohode... Všade sa píše, že tehotenský vankúš odľahčí kĺby v tehotenstve, tak ako je možné, že mne sa to s ním zhoršuje? A toto je druhý typ tehotenského vankúša, ktorý skúšam a je to rovnaké. Asi som dáka vadná.😒

dori2
25. sep 2022

ja som tesne po porode a veru mne to nepomohlo tiez… a tie bedra ma bolia aj teraz :D

autor
25. sep 2022

@dori2 och, to mi ani nehovor, ze to nepreslo. Ja len teraz končím 4. mesiac a už 2 mesiace ma to hrozne bolí a neviem nájsť polohu :(

lienockamalicka
25. sep 2022

Mna tiez bolia bedrove klby, vankus mi niekedy pomoze, niekedy nie. Som v 33tt. Vtedy, ked nezabera mat ho medzi kolenami, tak si ho dam za chrbat a opriem sa on a tak spim. Je to poloha ani na boku, ani na chrbte. Vtedy mi trosku odlahci bedrove klby, lebo nespim uplne na boku. Alebo si lahnem na bok, vankus dam pred seba a obe pokrcene nohy v kolenach vylozim nan. Tiez je to taka poloha, ze ani na boku ani na chrbte. Treba hladat polohy, ktore ti ulavia 🙂

dori2
25. sep 2022

no tak mna to na konci bolelo velmi uz, teraz je to menej ale boli stale

autor
25. sep 2022

@lienockamalicka dakujem. tiez hladam polohy, zvyknem sa aj o to opriet a to je celkom fajn...tuto noc som nerobila ine len hladala polohy a nebola som velmi uspesna :D az nad ranom som nieco objavila a chvilu si ulavila...Mna dost boli aj kostrc, takze aj sedenie zacina byt problem a lah na chrbte tak isto...snad to nejak vydrzim do porodu :D

ropucha6
25. sep 2022

Neviem, ja som pouzivala tehotensky vankus tak 10 rokov pred tehotenstvom 🙂 normalne aj na dovolenke som vzdy hladala druhy vankus pod kolena. Ono uz to asi ovela lepsie pred porodom nebude 🙂 mne vadi, ze uz neprespim celu noc bez wc a celkovo, ze ma uz aj sedenie zacina tlacit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre