Prečo mám počas užívania antibiotík žalúdočné kŕče a preháňa ma?

Zodpovedané
17. mar 2022

Dobrý deň,

užívala som antibiotiká a už počas užívania som mala žalúdočné kŕče. 3x ma prehnalo. Užívala som aj probiotiká a už je 3. deň od antibiotík, čo ich už neužívam. Keď sa najem, tak dostanem slabšie žalúdočné kŕče a preženie ma.

Je to kvôli probiotikám, ktoré užívam?

Ďakujem

Dobrý deň,

kŕče a hnačky máte kvôli antibiotikám. Ide o vedľajší účinok, probiotiká by ste mali brať stále. Ak sa hnačky zhoršia, tak je vhodné prekonzultovať antibiotickú liečbu s Vašim lekárom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková