Prečo mám pocit hrče v krku?

Zodpovedané
6. apr 2019

Dobrý deň,

mám 32 rokov a môj problém začal asi 2 mesiace dozadu. Najprv len pri ležaní som pociťovala v bruchu akoby boľavý hlad, aj keď som hladná byť nemohla. Ten pocit ani presne opísať. Počas toho mávam tlak na hrudi a pocit hrče v krku. Neskôr som to začalo aj počas sedenia a teraz neustále.

Tá hrča v krku je už neznesiteľná. Mám pocit, že ma z toho bolí hrdlo. A tento týždeň som začala grgať, aj keď nie som práve po jedle. Kyselinu mávam veľmi málo. Stravujem sa pravidelne a celkom zdravo. Ťažké, mastné jedlá vôbec, alkohol príležitostne, nefajčím.

Čo mi môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri pocite cudzieho telesa v krku by malo byť realizované krčné vyšetrenie a gastrofibroskopia. Teda vyšetrenie pažeráka a žalúdka cez ústnu dutinu.

Tlak na hrudi môže byť vo Vašom prípade aj pri problémoch sa žalúdkom, napr. pri zápale žalúdka, pri pálení záhy - teda refluxe.

Na presné určenie diagnózy by ste preto mali navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková