Prečo mám pri každom odbere zvýšené hodnoty fibrinogénu?

Zodpovedané
20. mar 2023

Dobrý deň,

pri každom odbere mám zvýšený fibrinogén. Norma pre tento odber sa pohybuje medzi 1,8 až 3,50 a ja som teraz mala výsledok 3,70. Bojím sa, keďže zvýšený fibrinogén môže byť prítomný pri nádoroch, po operáciách, (na žiadnej som nebola), atď. Mám 30 rokov, neužívam žiadne lieky.

Prečo mám pri každom odbere zvýšené hodnoty fibrinogénu?

Ďakujem

Dobrý deň,

fibrinogén býva zvýšený pri zápale, nádoroch, pooperačných stavoch a tehotenstve.

Hodnota 3,7 nie je taká vysoká, že by ste mali mať obavy, pri nádorových ochoreniach by bola hodnota oveľa vyššia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková