Prečo mám problémy s dutinami, bolesť za hrudnou kosťou a tlak na hrudi?

Zodpovedané
4. máj 2021

Dobrý deň,

dlhodobo má trápia dutiny a stále sa vracajúce sople.Niekedy mávam tlak na čele ako keby za očami, guču v hrdle. Taktiež ma zvykne bolieť za hrudnou kosťou a pociťujem tlak na hrudi. Občas mám dokonca pocit, že sa nemôžem poriadne nadýchnuť.

Mám skoliózu, ale samotný chrbát ma nebolí.

Môže to byť všetko nejakých spôsobom od chrbta?

Bojujem aj s úzkosťou ale nikdy nemala takéto fyzické prejavy. Trvá to už skoro dva mesiace.

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesti na hrudi môžu súvisieť s úzkosťou, pretože úzkosť sa najčastejšie prejavuje bolesťami na hrudníku, predtým by ste však mali byť vyšetrená u Vášho lekára, aby si bol istý, že je srdce v poriadku.

Dlhodobý problém s dutinami je potrebné riešiť s ORL lekárom a následne alergológom, ak je podozrenie, že ide o zápal na alergickom podklade.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková