Prečo mám skoro po každom jedle riedku stolicu?

Zodpovedané
25. feb 2022

Dobrý deň,

som 1,5 roka po pôrode a stále mám riedku stolicu. Stolica býva skoro po každom jedle. Nemám bolesti brucha a ani nechudnem, netrpím nechutenstvom.

Skúšala som probiotiká, ale nepomohlo.

Môže to byť príznak nejakého ochorenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

na úpravu stolice vyskúšajte Tasectan. Následne by bolo vhodné nájsť príčinu Vašich ťažkostí, teda doplniť ster z konečníka (mikrobiologické vyšetrenie), základné krvné testy. Nález potom konzultovať s gastroenterológom. Môže ísť o rôzny druh intolerancie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková