Prečo mám tik v oku?

Zodpovedané
7. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už asi týždeň mávam tik v oku - dolné viečko. Vyskytuje sa to viackrát za deň a trvá to aj 15 minút.

Čím to môže byť?

Mám 2,5 ročného synčeka, ktorého stále kojím. Ani raz neprespal celú noc, čiže mám prerušený spánok. Vitamín B som si nasadila pred pár dňami, keďže celkovo sa cítim vyčerpaná a bez energie.

Koľko mám čakať, keď tik v oku neprejde?

K akému lekárovi mám ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

tik v oku môže byť prejavom chronickej únavy. Ak bude pretrvávať, tak treba navštíviť neurológa. Vhodné je užívať vitamíny skupiny B a horčík.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková