Prečo mávam pichanie na hrudi?

Zodpovedané
10. jan 2022

Dobrý deň,

už dlhšie ma trápi pichanie až občasne pálenie na hrudi. Vždy na ľavej strane väčšinou hore, ale niekedy sa objaví aj dole pod ľavým prsnikom.

Môže to byt srdce, alebo je to problém s chrbticou?

Mám skoliózu a cca 6 mesiacov dozadu som absolvovala kompletné kardiologické vyšetrenie (všetko v norme).

Ďakujem

Dobrý deň,

ak bolo kardiologické vyšetrenie v poriadku, tak nepredpokladám príčinu so srdcom.

Vami uvedené ťažkosti sa objavujú často pri panickej poruche, alebo príčina môže byť aj ortopedická.

V tomto prípade by bolo vhodné sa poradiť s fyzioterapeutom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková