Prečo mi z ničoho nič búši srdce a točí sa mi hlava?

Zodpovedané
30. nov 2021

Dobrý deň,

mám 20 rokov a poslednú dobu sa mi stáva, že sa stretávam s nečakanými stavmi počas dňa. Začne mi veľmi búšiť srdce, cítim ho na hrudníku a aj v hlave. Tlak mám nízky 100/70 cca a tepovo tiež som v norme. Dosť sa mi točí v hlave. A to aj pri pohybe a aj pri nejakej činnosti. S tým súvisí potom aj nechuť do jedla a úzkosť.

Čo to môže byť?

Dosť ma to obmedzuje aj pri učení.

O aký problém môže ísť?

Čo mi pomôže?

Mala by som užívať nejaké vitamíny?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri búšení srdca je potrebné vyšetriť hormóny štítnej žľazy, draslík a urobiť základné kardiologické vyšetrenie.

Ak budú všetky vyšetrenia v poriadku, tak tieto potiaže sa môžu objaviť pri úzkostnej alebo panickej poruche. Liečba závisí od príčiny, teda od diagnózy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková