Prečo môj muž v poslednej dobe pociťuje únavu, vyčerpanie a má problémy s trávením?

Zodpovedané
7. apr 2022

Dobrý deň,

môj manžel má 28 rokov a je to zdatný muž. V poslednej dobe má problémy s únavou, vyčepaním a trávením. Pravidelne vracia žlté, často chodí na veľkú potrebu a to dokonca niekoľkokrát za deň. Do toho býva často veľmi unavený. Keď si ľahne, tak dokáže behom minúty zaspať-

Za posledný rok pribral aj na váhe i napriek tomu, že stravovanie u neho je skôr striedme (je veľmi málo) a nepravidelne. Dopraje si aj pivko.

Pracuje 8 hodín denne v stredne náročnej práci.

Za akým lekárom by mal ísť?

Chýbajú mi vitamíny?

Ďakujem

Dobrý deň,

Váš manžel by mal byť vyšetrený u jeho praktického lekára, ktorý urobí základné krvné testy a vyšetrenia.

Na základe výsledkov rozhodne na aké vyšetrenia by mal ísť ďalej. Myslím si, že treba doplniť aj sonografiu brucha, gastroenterologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková