Prečo sa mi stále tvoria kútiky?

Zodpovedané
28. jan 2019

Dobrý deň,

už mesiac mám kutiky na ústach. Začala som brať Pyridoxin. A to najskôr 1 tabletku denne, teraz už beriem 2 denne. A stále sa to nezlepšuje, stále praskajú a bolia. V minulosti som si dala 2-3 dni Pyridoxin a kútik zmizol.

Môžem dávať pusu na líčka 3,5 ročnému dieťaťu?

Ďakujem

Dobrý deň,

prasknuté ústne kútiky sa v zime hoja dlhšiu dobu. V niektorých prípadoch môže na prasknutý ústny kútik nasadnúť infekcia a hojenie sa tak predlžuje.

Okrem užívania vitamínov skupiny B, je vhodné aj lokálne premasťovanie kútikov napr. kalciovou masťou, ialugenom alebo antibiotickou masťou, tzv. framykoinovou mastičkou.

Kontakt s inými osobami by nemal spôsobiť žiadne problémy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková