Pri chôdzi ma bolí noha. Mám trombózu?

Zodpovedané
19. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Od stredy ma trochu pobolieva noha. Začalo to pri chôdzi. V strede chodidla ma pri našľapovaní ako keby pichalo a vystrelovalo do kolena. Nejde o silnú bolesť. Neboli ma to stále, skôr iba pri chodení. Občas aj v kľude, ale nič hrozné, čo by sa nedalo vydržať.

Noha opuchnutá nie je, ani zmenená farba nie je. Nebuchla som si ju. Občas v nej cítim ako keby teplo.

Mohlo by sa jednať o trombózu?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa príznakov, ktoré ste uviedli si nemyslím, že ide o trombózu.

Pri trombóze v dolných končatinách je zvyčajne prítomný opuch končatiny, zmena sfarbenia kože a bolesti.

Ak máte bolesti, ktoré pretrvávajú, tak by ste mali navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková