Pri menzese sa mi tvorí herpes. Ako si zlepším imunitu?

Zodpovedané
23. apr 2022

Dobrý deň,

posledných pár mesiacov pozorujem pravidelne pri každom menzese na ústach herpes. Je to vždy 1-2 dni pred začiatkom a k tomu silné točenie hlavy s bolesťou hlavy. Spustilo sa to cca 1,5 roka od tretieho pôrodu, kedy som prvýkrát dostala menzes od pôrodu.

Čo mi pomôže?

Ako si zlepším imunitu?

Ďakujem.

Dobrý deň,

pri častých herpesoch je indikovaná liečba Herpesinom. Ide o liek, ktorý sa podáva pri herpetických infekciách.

Imunitu si môžete zlepšiť užívaním voľne predajných preparátov ako Imunoglukán alebo Echinacea.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková