Pri určitej polohe ma bolí chrbát. Čo mi je?

Zodpovedané
27. jan 2019

Dobrý deň,

mám 30 rokov a pri určitej polohe ma bolí chrbát. Ekg som mala robené v decembri. Zabolí ma to, potom nič a takto sa to opakuje. Po lieku od bolesti sa to trochu zlepšilo. Večer som znova cítila také akoby pálenie na ľavom prsníku.

Čo mi môže byť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

bolesti na hrudníku, ktoré ustúpia po podaní liekov tlmiacich bolesť, sú zvyčajne svalovo-kostrového pôvodu. Teda problém bude v stuhnutých svaloch v oblasti rebier, chrbtice, v zlom držaní tela alebo môže ísť o poškodenie medzistavcových platničiek.

Vtedy sú bolesti oveľa intenzívnejšie. Ak je problém v stuhnutých svaloch, vtedy je najlepšie rozcvičiť chrbticu pod dohľadom fyzioterapeuta, ktorý Vás naučí ako správne cvičiť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková