Rakovina čreva - aká šanca je na úspešnú liečbu?

Zodpovedané
29. aug 2022

Dobrý deň,

známemu zistili na sone, že má "fľak" na pečeni. Na ďalšom vyšetrení mu našli na čreve 3 cm veľký polyp, údajne zhubný. Je to však zatiaľ len domnienka lekárov. Všetko ukážu až výsledky z krvi, ktoré budú k dispozícii o necelý týždeň.

Ak sa potvrdí diagnóza a pôjde o zhubný nádor, aká je šanca na úspešnú liečbu, pokiaľ nemá v tele žiadne metastázy?

Ďakujem

Dobrý deň,

k úspešnosti liečby by sa mal vyjadriť onkológ.

Pokiaľ sa nádor zachytí v začiatočnom štádiu, tak liečba zvykne byť úspešná.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková