S akým lekárom mám konzultovať zarastený chĺpok na nohe?

Zodpovedané
28. mar 2022

Dobrý deň,

posledné obdobie mám veľmi nezvyčajný problém. Začalo to asi štvrť roka dozadu, kedy som začala zo dňa na deň cítiť bolesť na chodidle počas chôdze. Bolo to v mieste asi 2 cm po "prsteníčkom". Keď som pozrela čo tam mám, videla som pod kožou tenučký čierny pásik. Pár dní predtým sa nám rozbil pohár, tak som predpokladala, že to môže byť kus skla.

Vydezinfikovala som si ihlu a pinzetu a pustila sa do "mini operácie". Pár mm pod kožou sa mi podarilo dostať k tomu čiernemu pásiku a na moje prekvapenie som odtiaľ vytiahla asi 1 cm dlhý čierny chĺpok. Hneď po jeho vybratí bolesť prestala, takže to muselo byť sposobené len ním. Nijak som to vtedy neriešila, ale tri dni dozadu som opäť začala cítiť túto bolesť a včera večer som odtiaľ opäť vytiahla chĺpok. Ihlou spod kože na chodidle, pár mm pod kožou.

Obávam sa, že sa to bude opakovať.

Ako a s kým to mám riešiť?

Nikdy by mi nenapadlo, že je reálne niečo takéto možné.

Ako ďalej postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám opakovane vrastá chĺpok na tom istom mieste, tak najskôr je to potrebné konzultovať s chirurgom. Štandardne ak sa stane, že Vám niekedy vrastie chĺpok pod kožu, tak nie je to potrebné riešiť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková